הנדסת תעשייה וניהול(מגמה טכנולוגית)

מגמת תעשיה וניהול

הלימודים במגמת הנדסת תעשייה וניהול מפתחים אצל בוגריה הבנה וידע של תהליכים המתרחשים בארגונים תעשייתיים, כמו גם בארגונים נותני שירות. הלימודים חושפים את התלמידים לידע שימושי בתחומי החיים השונים – ניתוח ופתרון של בעיות מורכבות, קבלת החלטות בתנאי אי וודאות, הכרה של תהליכים כלכליים ברמות שונות, הכרת יסודות התכנון והביצוע, ועקרונות ניהול האיכות ליצירת שיפור מתמשך.

למי מיועדת המגמה?

הלימודים במגמה מיועדים לתלמידי תיכון מוכשרים, יצירתיים וסקרנים, הניחנים בכישורי ניהול והובלת תהליכים. הלימודים במגמה הינם לימודים של תחום הנדסי המבוסס על חישובים מתמטיים המובילים להעלאת סיכויי ההצלחה בהשגת מטרות התכנון.

אז מה לומדים במגמה?

לימודים במגמת הנדסת תעשייה וניהול מקנים ללומדים ידע והבנה של תהליכים בתעשייה יחד עם כלי ניהול הנדרשים להובלת תהליכים אלו. התלמידים לומדים פונקציות של תכנון, ניהול ובקרה של ייצור ושירות, ולומדים להשתמש בכלים לשיפור ביצועים וניהול האיכות.

 

מה כוללים הלימודים?

מקצועות הלימוד משלבים מקצועות הנדסיים: הנדסת ארגון ושיטות, ניהול איכות וניהול מערכות ייצור, סטטיסטיקה, כלכלה הנדסית, ומקצועות הנדסיים "רכים": תורת הארגון, תכנון וניתוח תהליכים.

למה כדאי ללמוד במגמה?

קצב ההתפתחות הטכנולוגית  שינה את דפוסי החיים של בני אדם, את אמצעי התקשורת ביניהם ואת תנאי השוק והמסחר המקומי והבינלאומי. הדבר הביא להגברת התחרותיות, ולצורך בראייה עסקית רב תחומית בתחומי התכנון הפיתוח והייצור. מרכזיותה של התעשייה בחיינו, השפעתה על אורח חיינו, תרומתה לפיתוח המשק הלאומי ומקומה בעולם העבודה, העלו את הצורך בחשיפת הנוער אליה, כבר במסגרת הלימודים בתיכון – במהלך הכנתו לקראת היציאה מבית הספר לעולם הרחב ולקראת השתלבותו בעולם העבודה. המגמה קרובה גם לנושאי הייטק שונים שבוגריה בסיום התואר הראשון יוכלו לנסות להשתלב בחברות הייטק בישראל.

לימודי המשך - מסלול הנדסאים י"ג - י"ד - לבחירת התלמידים.

בוגרי המגמה יכולים לבחור להצטרף למסלול "הנדסאי תעשייה וניהול" טרם גיוסם לצה"ל. מטרת המסלול להקנות לבוגרים כלים ושיטות עבודה בתחומי מערכות תפעול לצורך שיפור וייעול תהליכים המתקיימים בארגונים השונים. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לגישות וטכניקות שונות המשמשות ככלי עזר בקבלת החלטות בארגון. עם סיום הלימודים הסטודנטים מתקבלים לשירות ביחידות הטכנולוגיות של צה"ל בתפקידים של הנדסאי תעשייה וניהול ובכך לצבור ניסיון מעשי המסייע להשתלב במגוון תחומים וארגונים כגון: מפעלי תעשייה, בנקים, רשתות קמעונאיות, חברות סלולאריות ועוד. במסגרת הלימודים מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר יישומי המביא לידי ביטוי את הנושאים שנלמדו.

בסיום השירות הצבאי התלמידים יכולים להמשיך לתואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה באוניברסיטת בר אילן במשך שנה אחת כהשלמה ללימודי ההנדסאים ביג יד .

באופן עקרוני כל תלמיד שירצה יוכל לסיים בגיל 23 , לימודי תיכון לימודי יג יד , שירות צבאי בתחום כולל וותק צבאי שמוכר באזרחות ותואר ראשון בכלכלה לוגיסטיקה וזוהי הייחודיות של המגמה.

לסיכום- מוזמנים להצטרף למגמה טכנולוגית, עדכנית, ומסקרנת – הנדסת תעשייה וניהול!

למידע נוסף ניתן לפנות:

רכז המגמה – מיקי פרל – mikperl@gmail.com

עומר טוב – omer@crmlab.biz